Вадя Ротор – офіційний сайт / з 2008 / The official web-site – Vadia Rotor

VADЯFILM & VADЯMUSIC

ART-ФОРУМ

Нова Русь

ФОРУМ НР

Окультна космософія

ФОРУМ ОК

Дизайн

Публікації про Вадю Ротора

ГОЛОВНА (Новини)

ВІДЕОблог

Фотогалерея

Художні твори Ваді Ротора

Книга Живих

Програма Нової Русі

Фан-клуби

Контакти і посилання

 

Рецензія на роман Ваді Ротора «»

опублікована в газеті «Літературна Україна»:

Роман «Нескінченність» Ваді Ротора, написаний у жанрі фентезі, в однаковій мірі як експериментальний, так і пробний. Авторові цікаво знайти реакцію читачів: з’ява кники (у видавництві «Український письменник»), певна річ, викликає неабиякі емоції у самого автора і вимагає відповідного авто реагування. Цей пошуковий процес, зрештою, веде до самовдосконалення, до віднайдення власного місця в безмежному літературному просторі, де маскультура сусідує з класикою, позасюжетні духовні шукання - з вигадливим прагматизмом детективних та пригодницьких історій, перенасиченість книжкового ринку – з невтомним читацьким голодом.

Зміст «Нескінченності» простий (хоч подекуди має ірраціональні розгалуження): юна білоруска Катерина, розумниця і дайвінгістка з волі провидіння потрапляє до Франції на загадковий острів, власник якого - на перший позір, звичайна людина, - насправді є страхітливою почварою (батьковбивця і патологічний садист), а проте, як класичний монстр, має хворобливий потяг до високотехнологічних наукових досягнень, звичайно ж, задля осібного панування в цьому нудному та недосконалому світі. У надрах острова, подалі від стороннього ока, він споруджує Машину Часу у вигляді велетенської розгонистої дзиґи, яка, на відміну від швейцарського колайдера, вже тепер здатна утворювати «чорні діри» і згустки антиматерії…

Карколомні пригоди, нерівна, але врешті-решт переможна боротьба зі злом – все це уподібнює нашу Катерину до кінематографічної Баффі – переможниці вампірів. Дозволю собі пофантазувати і уявою звести їх віч-на-віч десь на нейтральній території, приміром, на індонезійському острові Кракатау, біля пробудженого вулкану, аби вони нарешті поділили сфери впливу: Баффі опікувалась англо-саксами та романо-германцями, а Катерина – словянською частиною світу – адже в нас також є безліч своїх маніяків, вампірів та різних почвар, що й досі лишаються ніби «безхозними»… А ще мені особисто як читачу було б цікаво, якби автор викликав із потойбіччя Ф.Достоєвського та Афанасія Фета – хай би довершили дискусію про те, що важливіше для людства: Лісабонський землетрус чи поетичні рядки – «шёпот, робкое дыханье, трели соловья»…

Через Інтернет (персональний сайт – www.vadiarotor,tv) можна ознайомитися з деякими оповіданнями автора, написаними в іншій стилістиці. Це, вочевидь, якийсь другий шлях. Третій – у професійній зацікавленості автора кінематографом.

Не можна стверджувати, що Вадя Ротор стоїть на роздоріжжі. Мабуть,ще на підході до нього, із правом вільного вибору – найціннішим, що дано людині. Ігрова складова роману «Нескінченність» (не так за Стівеном Кінгом, як за Чаком Паланюком) дозволяє автору в наступній (вже запланованій) книжці перемістити героїв і персонажів на вищий рівень, а самому автору сягнути вищого ступеню художності. Принаймні для цього є всі необхідні ресурси – і комп’ютерні, і людські – молодече завзяття, розкутість, гарна уява, вміння долати труднощі, а також творчий потенціал.

Володимир Назаренко

 

image002.gif

Вадя Ротор – Публікації (ГОЛОВНА)